česky  |  english

FAQ

Předtím než nám zašlete dotaz, podívejte se, jestli na něj nenajdete odpověď zde. Pokud hledáte informace o WWOOFingu v jiné zemi než Česká republika a Slovensko, kontaktujte národní koordinátory dané země skrze stránky  www.wwoof.org.

Je mi coby WWOOFerovi hrazeno zdravotní pojištění nebo můj pobyt na farmě koliduje s možností registrace na úřadě práce?


Jako wwoofer máte nárok od farmáře na stravu a ubytování. Zdravotní, ev. úrazové pojištění si hradí každý sám. WWOOF je před úřady chápán spíš jako způsob poznávání než brigáda. Váš pobyt na farmě tedy nenahrazuje povinnost hledat si placenou práci, pokud jste uchazečem o zaměstnání evidovaným na ÚP.

Mohu se přihlásit do WWOOFu i se svými dětmi?


Ano, některé farmy vítají wwoofery(-rky) i s dětmi, zvláště, mají-li sami děti. Tato informace je uvedena v databázi pro registrované wwoofery (jedná se asi o polovinu hospodářství). Nicméně se na této skutečnosti domluvte před příjezdem přímo s farmářem.

Jak dlouho mohu zůstat na farmě a kolik hodin denně se očekává, že budu pracovat?


Délku pobytu si domlouváte přímo s hostitelskou farmou a je to velmi individuální - od několika dnů po několik měsíců. Délka výpomoci za den je průměrně 6 hodin. Ovšem opět vše záleží na individuální dohodě mezi wwooferem a farmářem. Lze si domluvit den volna na výlet a místo toho pomáhat každý den o něco víc. Taky je možné, že některý den bude potřeba dokončit práci a jindy jí bude méně. Dohodněte se předem, jaký rytmus Vám bude vyhovovat.

Farma dne

pastvina na Číčově

Potulné stádo koz a ovec spásající trávu českých stepí a pamp

Kraj:Středočeský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.