česky  |  english

„Moje farma se nachází v kopcovité krajině asi 50 km severně od Brna. Na rozloze asi 1 hektaru pěstuji zeleninu, především dýně Hokkaido, česnek, cibuli, pastiňák a mrkev v kombinaci s trávou, kterou používám jako mulč a složku kompostu. Hospodářská zvířata nemám, nechci je vykořisťovat, a to ani na výrobu hnoje. K divokým zvířatům (běžně nazývaným škůdci) a rostlinám (nazývaným plevel) se snažím najít láskyplný vztah. Protože učím angličtinu, přivítám především anglicky mluvící dobrovolníky, ochotné se zapojit do diskusí s mými studenty. Hlavním příjmem je výuka angličtiny. Mám zde zajímavé knihy v tomto jazyce. Na farmě je zapotřebí pomoct s pletím,
přípravou kompostu, sečením, mulčováním, sklizní a přípravou dřeva na otop.. V hospodaření uplatňuji principy permakultury a takzvané Spolupráce s přírodou.


Farma dne

Farma položená v kopcovité krajině obdělává 38ha, orné půdy je 20ha. Pěstujeme zeleninu, brambory, obiloviny, luskoviny, olejniny a jeteloviny. Chováme krávy a kozy. Specializujeme se na pěstování zeleniny, hlavně takové, které se u nás daří (mrkev, brukvev...)

Kraj:Vysočina


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.