česky  |  english

Jsme malá rodinná biologicko-dynamická ekofarma se zaměřením na vinařství, ovocnictví a chov koz. Poptávka přátel a známých po našich vínech, ovoci, kozích dobrotách a dalších laskominách, které jsme do předloňského roku připravovali pro naši vlastní spotřebu se rozrostla a tak jsme se rozhodli zvětšit výměru vinic, sadů i stádo tak, abychom měli i něco navíc. Soustřeďujeme se na šetrný přístup jak k našim stromům, keřům a zvířatům, tak zejména k přírodě a životnímu prostředí. Jsme zakladateli o. s. Šípek, které působí v regionálně v oblasti ochrany přírody a péče o krajinu. Naše pozemky leží mimo jiné i v lokalitě NATURA 2000 a takže veškeré práce podřizujeme potřebám místního ekosystému. Domníváme se, že současné zemědělství potřebuje zásadní přerod od konvence, která nesmírným způsobem devastuje přírodu a krajinu, směrem k šetrnému enviromentálnímu přístupu k tomu, co nás obklopuje.
Kromě vína, na které se asi ponejvíce zaměřujeme, nabízíme třešně, meruňky, ořechy, švestky a ze zeleniny cibuli, česnek a rajčata.


Farma dne

Jsme malá rodinná farma v srdci České Kanady. Chováme 2 kusy mléčného skotu, dále české bílé kozy, husy a slepice. Zabýváme se produkcí biohumusu (kalifornské žížaly), pěstujeme zeleninu pro vlastní potřebu, pečeme domácí chléb, začali jsme se věnovat výrobě sýrů z kozího mléka.

Kraj:Jihočeský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.