česky  |  english

V roce 2009 jsme se rozhodli koupit pozemek v Podkrkonoší za účelem začít hospodařit. K dispozici teď máme 10ha.
V roce 2011-2012 jsme stavěli svépomocí slaměný dům s využitím i dalších přírodních materiálů (dřevo, hlína, ovčí vlna).
Část pozemku jsme osadili ovocnými stromy, na části plánujeme výsadbu lesa. Zatím v malém měřítku se i snažíme pěstovat zeleninu (malé políčko, vyvýšené záhony, foliovníky).
Do budoucna bychom se rádi věnovali jak pěstování ovoce, zeleniny tak i jejich zpracování, dále pak chovem zvířat. Co se týče zvířat, tak zatím nemáme promyšlené, jakým směrem se budeme ubírat. Zatím máme prasata,která budou sloužit především na udržování pole a dva kocoury na myši. Plánujeme slepice, husy, běžce, včely a dál se uvidí....
Snažíme se žít venku, v přírodě a dělat práci, která nás baví. Rádi bychom byli do budoucna co nejvíce soběstační a kdyby to nějakým způsobem šlo, tak bychom žili z hospodaření.
Jsme v začátcích, proto hodně času trávíme prací. Z toho důvodu uvítáme především lidi, kteří se práce nebojí, naopak je těší. Očekáváme, že nám budete nápomocní 5-6h denně a zbytek volného času si budete moci trávit libovolně podle vaší chuti.
Na rok 2014 omezujeme dobrovolníky.


Farma dne

Rodový statek - zemědělská usedlost na samotě u lesa v Rakoveckém údolí. Hospodaříme na cca 27ha pastvin, luk a orné. Staráme se o 7koní, 4 krávy, 40 koz, několik oveček, prasat, nějakou drůbež a další zvířata.

Kraj:Jihomoravský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.