česky  |  english

Jihomoravský

Rodový statek - zemědělská usedlost na samotě u lesa v Rakoveckém údolí. Hospodaříme na cca 27ha pastvin, luk a orné. Staráme se o 7koní, 4 krávy, 40 koz, několik oveček, prasat, nějakou drůbež a další zvířata.


Jihomoravský

Malá rodinná farma orientována na chov drůbeže, vejce a produkce masa v kuchyňské úpravě, chováme slepice, kachny, husy, krůty, králíky, nutrie, stádečko koz, kravka a 2 koně ČMB. Hospodaříme selským rozumem, naši zákazníci se sami mohou přesvědčit jakým způsobem naše zvířátka rostou a čím jsou krmena. Jsme ve fázi neustálého vývoje, stále se něco buduje, každá ruka je potřeba. Nacházíme se poblíž Pálavy, Mikulova, Znojma a Brna.


Jihomoravský

Zveme tě na krásnou samotu v Chřibských hvozdech, kde žijeme v dřevěno-vlněném domku a pečujeme o permakulturní zahradu a sad. Jsme soběstační v dodávce elektřiny, vodu bereme ze studny, máme kompostovací záchod, topíme v keramických kamnech.Věnujeme se k přírodě šetrnému hospodaření, udržujeme sad s původními odrůdami ovocných stromů, ovečky nám pomáhají sekat trávu. S Petrem píšeme pohádky, básně, vydáváme knihy. Naše děti: Modřínek a Jasmínka si užívají volnost života v přírodě, najdete je v lese, v bahně, v kočičím pelíšku i tančící v lijáku. Učíme je doma.


Jihomoravský

Jsme rodina snažící se žít šetrně k přírodě v malé zapadlé vesničce na okraji Ždánického lesa.
Postupně se snažíme na svojí zahradě a na okolních pozemcích pěstovat zeleninu nejen pro svoji spotřebu, ale i na prodej. Při pěstování se mimo jiné inspirujeme principy permakultury, vydatně nám přitom pomáhá malé hejno kachen -indických běžců. Zpracováváme ovoce z mnoha stromů rostoucích na naší zahradě. Od loňského podzimu chováme také stádečko čtyř koz a dvou východofríských oveček, které bychom postupně chtěli rozšiřovat.


Jihomoravský

Obnovujeme staré sady, vinice a zahrady především v mikroregionu Hrušovansko. Obhospodařujeme vlastní a pronajaté pozemky ve vlastnictví státu, obcí a státních organizací, které na ně nemají vlastní kapacity. Naším cílem je přispět k novému rozkvětu oblasti zasažené vyhnáním původních obyvatel. Spolupracujeme s obcemi a místními okrašlovacími spolky.
Spoléháme se na pomoc přátel a rodinných příslušníků, ruční práci, sdílení se sousedy a trvale udržitelné způsoby hospodaření.


Farma dne

logo

Jsme malá rodinná biologicko-dynamická ekofarma se zaměřením na vinařství, ovocnictví a chov koz. Poptávka přátel a známých po našich vínech, ovoci, kozích dobrotách a dalších laskominách, které jsme do předloňského roku připravovali pro naši vlastní spotřebu se rozrostla a tak jsme se rozhodli zvětšit výměru vinic, sadů i stádo tak, abychom měli i něco navíc. Soustřeďujeme se na šetrný ...

Kraj:Jihomoravský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.