česky  |  english

Karlovarský

DOUPOVSKÝ DVOREČEK při občanském sdružení Tranquillite vzniklo na jaře roku 2012. V podhůří Doupovských hor spravuje hospodařství rodinného typu ve Valči a Buškovicích na principu ekologického a sociálního zemědělství, se zaměřením na produkci vajec a chov drůbeže. Také pěstujeme kořenovou zeleninu, česnek, cibuli, rajčata, brambory, dýně a bylinky. Na dvorečku navíc chováme prasata, kozy, ovce a koňe ale také husy, kachny, králíky a holuby a včeličky


Karlovarský

Naše ekologická farma se nachází v CHKO Slavkovský les. Zabýváme se chovem skotu, ovcí, koní a máme i malou oboru, ve které chováme jeleny a daňky. Dále vždy rádi přivítáme hosty v rámci agroturistiky, pro které máme připravenou ubytovnu a klubovnu. Farma se nachází v krásné podkrušnohorské krajině uprostřed lázní: Mariánské lázně, Františkovy lázně, Karlovy Vary. Nedaleko je hrad Loket a Bečov a ještě mnoho dalších zajímavostí. Ekologickým zemědělstvím se zabýváme prakticky od počátku našeho hospodaření tj. od r. 1991. Uvítáme každou nabídnutou ruku na výpomoc – práce tu máme dost. Uplatní se prakticky každý, kdo má chuť pracovat a získávat zkušenosti.


Karlovarský

Naše farma má cca 50 ha, převážně pastviny a 3 roky se rozvíjí směrem k agroturistice. Původně jsme pořádali v letních měsících tábory pro děti s výcvikem jízdy na koních, nyní jsme téma pobytů změnili více na trvale udržitelný způsob života s větším zaměřením na biodiverzitu. Dále jsme se zaměřili více na chov ovcí a chov drůbeže ekologickým způsobem. Pro wwoofery máme v létě připravené ubytování buď v chatce nebo v obytném autobusu, v zimě na farmě. Jelikož jsme až na výjimky –bylinková zahrada a asi 0,5 ha brambor a cibule – chovatelé hospodářských zvířat, nejsme vegetariáni. Farma je od roku 2001 stále ve výstavbě, proto uvítáme veškerou pomoc, která s tím souvisí, včetně pomoci při dostavění chovatelských zařízení. Jsme založením „koňáci“, téměř veškeré práce na farmě včetně polních jsme schopni zvládnout s potahem, proto uvítáme zejména ty, kteří mají zájem o práci s tažnými a jezdeckými koňmi. Letos jsme začali nově nabízet psychorehabilitace pomocí etologie domácích zvířat.


Karlovarský

Farmička na úpatí Doupovských hor sestává ze 4ha vysokokmenných extenzivních ovocných sadů, které vypásá stádo cca 40ti ovcí. Zároveň z pozemku na pozemek popojíždí včelařská maringotka s 12ti včelstvy a kolem potoka se rozkládá nepravidelná permakulturní zahrádka. Vypásáme i pastviny místního barokního zámeckého parku. Produkujeme jehněčí, med, mošt, pálenky... Kolem toho všeho organizujeme vzdělávací a zážitková setkání, pomáhají nám wwoofeři, místní pasťáci a i ti, kdo jen tak jedou kolem. Semtam pořádáme party nebo za nás někdo uspořádá přímo v sadu hudební festival.
Před pár dvěmi lety jsme se přestěhovali do celoročně obyvatelné jurty, která nám stojí přímo na zvířecích pastvinách a před pár týdny jsem stloukl malou dřevostavbu, zaizoloval ji ovčí vlnou a napojil na kořenovou čističku, poněvadž abychom se měli kde koupat.
Už zase máme i malé staré rozhrkané auto.


Farma dne

Ahoj všichni ;) Žijeme na statku já (21) s bráchou (20) a táta (41) už 19 let. Všichni žijeme aktivní život, máme spoustu koníčků. Minulý rok v létě jsem byl na farmách ve Švédsku a nabyl jsem tam spoustu zkušeností a zažil pěkné chvíle. Z toho důvodu zkoušíme letos nalákat wwoofery z Čech i mimo ně k nám. Máme 3 kozy a jednoho malýho psíka. Dále velkou zahradu kde je pořád spoustu práce se ...

Kraj:Jihočeský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.