česky  |  english

Olomoucký

Náš statek se zabývá trvale udržitelným hospodářstvím,se zvířaty alternativními postupy v zahrádkaření a historií německého sudetského statku


Olomoucký

Zveme Vás do oblasti Nízkého Jeseníku, kde pod masivem Slunečné leží v údolí malebná vesnička.
Plníme si své sny z dětství, chováme krávu, koníka, ovečky, hejno českých zlatých kropenek, krocany, několik koček, psa a včelky. Hospodaříme na 6 ha pastvin a luk, v zeleninové zahradě pěstujeme zeleninu pro vlastní potřebu a na 0,5 ha ovocného sadu pěstujeme ovoce jednak pro vlastní potřebu, ale i na výrobu džemů, zavařenin a moštu.


Olomoucký

Srdečně Vás vítá Chata Orlí vrch, která je zároveň farmou hospodařící v drsné, ale nádherné krajině hrubého Jeseníku na nahorní plošině osady Rejvíz v 772 m. n m.
Na farmě chováme koně, ovce, kozy, slepice, divoká a domací prasata alternativním způsobem ve volné přírodě. Naprostou většinu potravin do naši kuchyně si produkujeme sami, vejce, mléko, maso, sýr atd. Zároveň se zabýváme také výrobou kozich sýru.


Olomoucký

Žijeme v malé obci v podhůří Jeseníků, u lázeňského městečka, které je proslulé také zámkem spjatým s čarodějnickými procesy a ruční papírnou. Máme 4 letého synovce v péči a dcerušku, která se narodila v květnu doma. Ekologicky hospodaříme na 200 ha, kde paseme skot, ovce, kozy a koně. Také máme les, sad, sázíme stromy... Doma máme i drobné domácí zvířectvo a samozřejmě psa a kočky. Máme rádi staré dobré časy, kdy všechno bylo jednoduché a poctivé. Pečeme si domácí chleba a snažíme se o potravinovou soběstačnost. Líbí se nám přirozený život, kdy se rodilo a umíralo doma... Zaujala nás myšlenka permakulturní zahrady. Za pomoc nabízíme domácí jídlo a jednoduché ubytování v maringotce nebo ve stanu a sdílení života.


Olomoucký

Statek se nachází v maličké horské vesničce s krásnými výhledy. Naše šestičlenná rodina (Jan 37, Markéta 38, Jan 10, Vilém 6, Samuel 4, Marion 2) bydlí v nově postavené dřevěné roubené chalupě na kopci a kolem chalupy začíná postupně budovat zemědělsko-řemeslné zázemí. Zabýváme se stavbou tradičních i netradičních dřevěných roubených domů,chováme cca 50 ovcí, 5 koz, poníka, psa, kočku a nedávno jsme v našem rybníčku našli jednoho kapra:). Zakládáme sad a zahradu, budujeme a opravujeme ohrady, sbíráme léčivé byliny a lesní plody, sušíme seno... Máme rádi kulturu, hudbu a cestování. Wwofeři mají možnost účastnit se společných akcí nebo sami podnikat cesty za dobrodružstvím, auto bude k dispozici.


Farma dne

Sušička ovoce

Malá ekofarma v kouzelné přírodě Bílých Karpat zaměřená na chov východofríských ovcí a pěstování ovoce ve starém původním sadu, na sušení ovoce v roubené sušičce a další aktivity.

Kraj:Zlínský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.