česky  |  english

Olomoucký

Náš statek se zabývá trvale udržitelným hospodářstvím,se zvířaty alternativními postupy v zahrádkaření a historií německého sudetského statku


Olomoucký

Zveme Vás do oblasti Nízkého Jeseníku, kde pod masivem Slunečné leží v údolí malebná vesnička.
Plníme si své sny z dětství, chováme krávu, koníka, ovečky, hejno českých zlatých kropenek, krocany, několik koček, psa a včelky. Hospodaříme na 6 ha pastvin a luk, v zeleninové zahradě pěstujeme zeleninu pro vlastní potřebu a na 0,5 ha ovocného sadu pěstujeme ovoce jednak pro vlastní potřebu, ale i na výrobu džemů, zavařenin a moštu.


Olomoucký

Srdečně Vás vítá Chata Orlí vrch, která je zároveň farmou hospodařící v drsné, ale nádherné krajině hrubého Jeseníku na nahorní plošině osady Rejvíz v 772 m. n m.
Na farmě chováme koně, ovce, kozy, slepice, divoká a domací prasata alternativním způsobem ve volné přírodě. Naprostou většinu potravin do naši kuchyně si produkujeme sami, vejce, mléko, maso, sýr atd. Zároveň se zabýváme také výrobou kozich sýru.


Olomoucký

Žijeme v malé obci v podhůří Jeseníků, u lázeňského městečka, které je proslulé také zámkem spjatým s čarodějnickými procesy a ruční papírnou. Máme 4 letého synovce v péči a dcerušku, která se narodila v květnu doma. Ekologicky hospodaříme na 200 ha, kde paseme skot, ovce, kozy a koně. Také máme les, sad, sázíme stromy... Doma máme i drobné domácí zvířectvo a samozřejmě psa a kočky. Máme rádi staré dobré časy, kdy všechno bylo jednoduché a poctivé. Pečeme si domácí chleba a snažíme se o potravinovou soběstačnost. Líbí se nám přirozený život, kdy se rodilo a umíralo doma... Zaujala nás myšlenka permakulturní zahrady. Za pomoc nabízíme domácí jídlo a jednoduché ubytování v maringotce nebo ve stanu a sdílení života.


Olomoucký

Statek se nachází v maličké horské vesničce s krásnými výhledy. Naše šestičlenná rodina (Jan 37, Markéta 38, Jan 10, Vilém 6, Samuel 4, Marion 2) bydlí v nově postavené dřevěné roubené chalupě na kopci a kolem chalupy začíná postupně budovat zemědělsko-řemeslné zázemí. Zabýváme se stavbou tradičních i netradičních dřevěných roubených domů,chováme cca 50 ovcí, 5 koz, poníka, psa, kočku a nedávno jsme v našem rybníčku našli jednoho kapra:). Zakládáme sad a zahradu, budujeme a opravujeme ohrady, sbíráme léčivé byliny a lesní plody, sušíme seno... Máme rádi kulturu, hudbu a cestování. Wwofeři mají možnost účastnit se společných akcí nebo sami podnikat cesty za dobrodružstvím, auto bude k dispozici.


Farma dne

Průčelí statku

Hřebčín Favory je jedním největších soukromých chovatelů starokladrubských koní. Jeho sídlem je barokní statek, který byl prohlášen kulturní památkou. Chováme 55 koní, ale máme také malou zoologickou zahradu, kde chováme oslíky, kozy, ovce, kravku, drůbež a vůbec vše, co na český venkov patří.

Kraj:Středočeský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.