česky  |  english

Pardubický

V krásném prostředí Podorlicka jsme ve vesničce Hejnice koupili bývalý statek s několika hektary luk kolem. Ve statku máme dílnu na opracování dřeva, kde občas vyrábíme selský nábytek a připravujeme dřevo a další pro rekonstrukci roubenek v původním stylu. Užitková zvířata zatím nechováme.
Máte -li zájem o pobyt v malebné přírodě u Žamberka, nabízíme lehkou práci, jako je např. sekání trávy, sběr bylinek, péče o stromky nebo pomoc při opracování dřeva, řezbařina, různé práce při opravách roubenek, kde taky můžete získat mnoho nových informací a zručností.


Pardubický

Obnovujeme rodiný statek na Vysočině nedaleko Poličky. Máme jednoho koně, prasata a drůbež. Práce je nejvíce kolem sušení sena, sběru brambor, krmení a poklízení zvířat, práce v lese a udržování statku v chodu.


Pardubický

Zabýváme se chovem koní,agroturistikou,pořádáním víkendových a týdenních pobytů pro děti a celé rodiny. V létě pořádáme pobyty pro děti u koní. V současné době budujeme naší \"malou zahrádku\", která vzniká v rámci bloku víkendových pobytů o permakultuře a tradičních způsobech hospodaření. Pokud si tedy chcete vyzkoušet, jaké to je, když se pasou husy, dojí kozy, přijeďte se k nám podívat. Práce je tu všude dost, ale najde se i dosti času pro pořádnou zábavu i na odpočinek. Strava je vesměs domácí, pečeme vlastní chleba a pijeme opravdové mléko. Kdo bude mít zájem, naučí se i lecos o koních a může to završit krásnou vyjížďkou. S pozdravem Iva, Eliška Hynek a Martin


Pardubický

Statek (cca 200 let starý) poličského typu jsme koupili nedávno a tak je kolem domu hodně práce. Zakládáme ekologickou zahradu, pěstujeme a sbíráme léčivé byliny. Naše Ekocentrum Skřítek se zabývá ekologickou výchovou a tak přivítáme pomoc při přípravě i realizaci našich programů. Zabýváme se i alternativní medicinou, osobnostním rozvojem a etnickou hudbou, atd.


Pardubický

PadmaFarma je malá ekologická farma, kde se Jakub Anne a Lenka Marie od roku 2004 věnuje drobnému pěstování biozeleniny (1 ha) a pastevní chov koz, ovcí a koní (5 ha). Hlavní poslání a finanční příjem však tvoří pořádání programů zaměřených na zdravý životní styl (pořádá Déva o.s.). Filozofie farmy je založena na meditační duchovní tradici. Cílem Jakuba a Lenky je vytvoření osvícené lidské společnosti cestou obnovy vztahu mezi člověkem a přírodou a každodenní fyzickou prací a meditací. V roce 2012 Jakub Anne postavil stáje pro koně ve srubovém stylu za účelem agroturistiky. Dále vybudoval nové oplocení pastvin a kruhovou jízdárnu se sklady a salónem pro posezení a občerstvení jezdců a hostů.


Farma dne

pastvina na Číčově

Potulné stádo koz a ovec spásající trávu českých stepí a pamp

Kraj:Středočeský


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.