česky  |  english

Středočeský

Malé hospodářství na hranici CHKO Kokořínsko, čítající 2 dospělé lidi a jedno dítko, dva \"jakovlky\" (československé vlčáky), stádo ovcí a koz, 2 jalovičky, partu prasátek a nespočet nejrůznější domácí drůbeže od slepic, přes husy až po indické běžce. V neposlední řadě chováme i několik desítek tisíc včel.


Středočeský

Žijeme a vytváříme modelový prostor pro ekologické hospodaření na břehu řeky Labe, na dohled od chladící věže Mělnické elekrárny, je to pěkný kontrast a dobrý orientační bod při přišedší pomocníky. :-)

Chováme kozy, husy, králíky, slepice, kachny a nově s velkým nadšením včelaříme. Obhospodařujeme zeleninové záhony, vrbovnu, záhonky s včelí pastvou. Koupeme se v Labi, mluvíme česky, anglicky, španělsky a portugalsky, pečeme chleba, plstíme, hrajeme si s hlínou a staráme se o hromadu dětí.

Snadno se k nám dostanete z Prahy i odjinud, kolem vede trať Praha-Ústí, nebo zajíždí autobusy z Mělníka.

Těšíme se na nové pomocníky.


Středočeský

Malý rodinný ekoranč hospodařící podle zásad permakultury nacházející se v krásném prostředí Českého ráje. Chováme koně, kozy, krávy jersejky a drůbež. Pěstujeme zeleninu na zvýšených záhoncích, tvoříme jedlý les. Obhospodařujeme 8 ha pastvin. Pro dobrovolníky máme k dispozici dřevěné chatky se sprchou a kuchyňkou.


Středočeský

Mezi Prahou a Karlovy Vary leží malá vesnička Mšecké Žehrovice. Zde se před lety našla známá opuková hlava keltského bojovníka. Keltská sláva pominula a údolí bylo po tisíciletí ztichlé. Nedávno zde zazněla nová píseň. Je slyšet zpěv starých i mladých. Temné udolí se rozeznělo novým životem. Lidé různého původu a s různou minulostí, rodiny s dětmi i svobodní lidé zde začali žit pospolu a obdělávat zemi.
Všechny nás spojuje společná vize a víra: Žít život co dává smysl a kde můžeme být tím pro co jsme byli stvořeni. Náš egoismus je léčen tím, že se učíme den po dni žít jeden pro druhého.

Pracujeme společně a dělíme se o plody naší práce. Chováme dojné ovce a kozy. Naši koně nám věrně pomáhají při práci na poli, lukách a v lese. Věnujeme se přirozené komunikaci s koněm (Natural Horsemanship). Obhospodařujeme 5ha starých i nově založených vysokokmenných sadů, 10ha pastvin a luk, 5ha orné půdy, 2 rybníky, lužní lesíky... Udržujeme rozsáhlý genofond odrůd ovoce. Šestnáctiletý ovocný les nám poskytuje množství netradičního vitaminového ovoce, bobulovin a léčivých bylin.V experimentální vinici (490 mnm!) koncem léta uzrává přes 30 odrůd stolní a moštové révy. Pracujeme na selekci a rozmnožovaní pravokořenného ovce pro tvrdé podmínky zejména broskví, meruněk, ořešáků, mandlí a jedlých kaštanů. Výhledově plánujeme ovocnou školku. Pěstujeme zeleninu a uchováváme mnoho vlastních semen. Zajímá nás pěstování odolných odrůd kukuřice, kterou zpracováváme tradiční recepturou. Pleteme košíky, pečeme kváskový chléb, děláme sýry, moštujeme a jezdíme prodávat naše produkty na trh.
Práce je velkou součastí našeho života. Ale to hlavní pro nás je učit se žít jako skuteční přátelé, bratři a sestry. Každý den ráno a večer se všichni setkáváme abychom slovem, tancem a zpěvem oslavovali našeho Stvořitele. Naše hosty zveme aby sdíleli život naší velké rodiny při práci, jídle i oslavách.Středočeský

Hřebčín Favory je jedním největších soukromých chovatelů starokladrubských koní. Jeho sídlem je barokní statek, který byl prohlášen kulturní památkou. Chováme 55 koní, ale máme také malou zoologickou zahradu, kde chováme oslíky, kozy, ovce, kravku, drůbež a vůbec vše, co na český venkov patří.


Farma dne

 výprava s poníkem Princem

Sídlíme v malé vísce na úpatí Doupovských hor, v oblasti zahrnuté do Natury 2000. Našimi hlavními tématy jsou:Obnova tváře a života malé zemědělské obce, Chov koní a dalších domácích zvířat a hospodaření na farmě(koně ovce včely ovoce) při respektování ekologických principů, venkovských tradic a zásad zdravého rozumu. Využití koní v nejrůznějších oblastech, od sportu po středověké ...

Kraj:Ústecký


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.