česky  |  english

Zlínský

Už 5 let se snažíme tvořit rodový statek na samotě u lesa, bez přívodu elektrické energie. Snažíme se být co nejvíce soběstační, závislí jsme především na slunci. Slunce nám vyrábí elektřinu, ohřívá teplou vodu, svítí na naše záhony i do sadu, suší naše ovoce. Dcerku máme v naší domácí škole. Obhospodařujeme cca 5 ha půdy, chováme ovce, kozy, slepice a oslíka. Pomáhá nám při tom border kolie Linda. Vyrábíme si kozí a ovčí sýr, tvaroh, kyšku a brynzu. Od začátku tu s námi je kočka Vločka. Snažíme se co nejméně pečovat o 3 včelstva, která nám dávají dostatek medu pro nás a rodinu. O zahradu pečejeme v permakulturním duchu. V sadu roste více jak 200 stromů, především trnky. V létě se koupeme v přírodním jezírku vyskládaném kameny. Raději nás, prosím kontaktujte telefonicky, internet doma nemáme a proto buďte trpěliví, pokud napíšete email.


Zlínský

Milí WWOOFeři,

už je to skoro rok, co jsme se přestěhovali do přírody, abychom založili soběstačnou farmu jako náš domov a komunitní platformu. Nacházíme se v kráse Beskyd, na hlukově odstíněném kopečku – zeleném :-)
U Goldů je začínající rodinná usedlost ve fázi znovu-osídlení, rekonstrukce a permakulturních začátků. Budujeme ubytovací kapacity a zázemí pro nás a lidi, které známe/teprve poznáme. Chceme si vyzkoušet všemožné stavitelské, řemeslné, kreativní, pěstitelské a jiné techniky s cílem budoucí soběstačnosti v komunitě přátel.
Po zimě přišlo jaro a my se připravujeme na další sezónu. Dále chceme rozvíjet naše zkušenosti a zázemí. Témata na letošní rok jsou nové vyvýšené záhonky, slepičí farma, vodní cesty, vyčištění studny s dříve pitnou vodou, stavba raketových kamen (konečně, už jsme se moc těšili:-), rekonstrukce roubené chatky. Vloni jsme začali workshopy „Učíme sa spolem“ a letos budeme samozřejmě pokračovat.
Usedlost bude od letních prázdnin poskytovat mimo jiné i zázemí pro naši lesní mateřskou školku Zelený Kopeček. Věříme, že příroda a děti jsou našimi učiteli a nastaveným zrdcadlem, a chceme růst s nimi.
I letos, jakož i vloni, se těšíme na sdílení informací, názorů a společných zážitků s Vámi WWOOFery.


Zlínský

Kotva-Lesní zahrada otevřela svoji činnost s 15 spolupracovníky v únoru 2010. Kooperuje s Une Terre - Un Foyer ve Francii.
Dům, ve kterém je k dispozici oddělený byt se čtyřmi lůžky je využíván rodinami s dětmi hlavně z větších měst.
Plocha půdy 8500 m2, část je orná půda, mokřady, část les s pramenem a rybníčkem. Pěstujeme a jsme úspěšní ve zpracování těchto plodin - dýně Hokkaido, brambory, česnek, cibule, meduňka, máta, česnek medvědí. Pečeme chleba. Všechno co děláme, učíme také další lidi. Pořádáme psychologicko-sociální přednášky, jejichž tématem je ekologické chování, etické chování k sobě navzájem a společná práce v radosti z toho, co děláme.
Dobrovolníky vítáme pro práci v lese, opravu chodníčků, zhotovení různých meditačních zákoutí a také pro práci na zahradě.
Zkušenosti s anglicky mluvícími dobrovolníky nepřinesly očekávaný výsledek, proto upřednostňujeme Čechy a Slováky.


Zlínský

Jsme vznikající rodinný statek na samotě mezi Valašskými Klobouky a Vizovicemi. Chováme ovečky, které nám pomáhá hlídat borderkolie Amos. Neustále vytváříme zahradu postavenou na permakulturních principech. Dlouhodobě se zabýváme přírodní stravou a alternativním přístupem k nemocem. Žijeme, prožíváme, jsme.


Zlínský

V červnu 2011 jsme začali tvořit malou komunitu, zatím 4 obyvatelé- tři muži a jedna žena, duchem mladí, léty středního věku. Všichni čtyři jsme učiteli permakultury. Usedlost je v malé vesnici, pozemek je zatím cca 0,5 ha sadu a 0,5 ha divočiny. Tvoříme zahradu podle principů permakulturního designu. Zatím je vybudována zahrádka pro kuchyň s bylinkovým kuželem, 11 německých kop na pěstováná smíšených kultur zeleniny, vysázen základ lesní zahrady ve starém sadu, vybagrováno jílové jezírko a vytvořeny záhony na výsadbu dýní, brambor a ačokči v sadu. Dokončujeme opravy starého domu a připravujeme stavbu slaměné galerie a výukového prostoru pro praktické kurzy permakultury. Časem chceme chovat drůbež a ovečky, zatím máme psa a kočku.
Na horním pozemku plánujeme alternativní slaměné stavby, jezírka pro chov ryb a pěstování vodních rostlin a vytvoření ukázkové přírodní zahrady pro veřejnost s meditačním altánem a malým amfiteátrem. Také chceme zachovat prostor pro divočinu, od které se učíme.


Farma dne

Kozí farma Ekokoza

Aktuálně hledáme wwoofera (brigádníka) na sezonu 2014, konec března - listopad. Ubytování a strava zajištěna, přivýdělek také. Ideální pro pár. Jsme rodinná farma se zaměřením na přirozený a ke kozám spravedlivý chov. Holky jsou chovány pasteveckým způsobem. Důležitý je pro nás vztah mezi zvířetem a člověkem a dbáme na to, aby jsme se ke zvířatům nechovali jako ke strojům na mléko. Na farmě ...

Kraj:Vysočina


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.