česky  |  english

Zlínský

Už 5 let se snažíme tvořit rodový statek na samotě u lesa, bez přívodu elektrické energie. Snažíme se být co nejvíce soběstační, závislí jsme především na slunci. Slunce nám vyrábí elektřinu, ohřívá teplou vodu, svítí na naše záhony i do sadu, suší naše ovoce. Dcerku máme v naší domácí škole. Obhospodařujeme cca 5 ha půdy, chováme ovce, kozy, slepice a oslíka. Pomáhá nám při tom border kolie Linda. Vyrábíme si kozí a ovčí sýr, tvaroh, kyšku a brynzu. Od začátku tu s námi je kočka Vločka. Snažíme se co nejméně pečovat o 3 včelstva, která nám dávají dostatek medu pro nás a rodinu. O zahradu pečejeme v permakulturním duchu. V sadu roste více jak 200 stromů, především trnky. V létě se koupeme v přírodním jezírku vyskládaném kameny. Raději nás, prosím kontaktujte telefonicky, internet doma nemáme a proto buďte trpěliví, pokud napíšete email.


Zlínský

Milí WWOOFeři,

už je to skoro rok, co jsme se přestěhovali do přírody, abychom založili soběstačnou farmu jako náš domov a komunitní platformu. Nacházíme se v kráse Beskyd, na hlukově odstíněném kopečku – zeleném :-)
U Goldů je začínající rodinná usedlost ve fázi znovu-osídlení, rekonstrukce a permakulturních začátků. Budujeme ubytovací kapacity a zázemí pro nás a lidi, které známe/teprve poznáme. Chceme si vyzkoušet všemožné stavitelské, řemeslné, kreativní, pěstitelské a jiné techniky s cílem budoucí soběstačnosti v komunitě přátel.
Po zimě přišlo jaro a my se připravujeme na další sezónu. Dále chceme rozvíjet naše zkušenosti a zázemí. Témata na letošní rok jsou nové vyvýšené záhonky, slepičí farma, vodní cesty, vyčištění studny s dříve pitnou vodou, stavba raketových kamen (konečně, už jsme se moc těšili:-), rekonstrukce roubené chatky. Vloni jsme začali workshopy „Učíme sa spolem“ a letos budeme samozřejmě pokračovat.
Usedlost bude od letních prázdnin poskytovat mimo jiné i zázemí pro naši lesní mateřskou školku Zelený Kopeček. Věříme, že příroda a děti jsou našimi učiteli a nastaveným zrdcadlem, a chceme růst s nimi.
I letos, jakož i vloni, se těšíme na sdílení informací, názorů a společných zážitků s Vámi WWOOFery.


Zlínský

Kotva-Lesní zahrada otevřela svoji činnost s 15 spolupracovníky v únoru 2010. Kooperuje s Une Terre - Un Foyer ve Francii.
Dům, ve kterém je k dispozici oddělený byt se čtyřmi lůžky je využíván rodinami s dětmi hlavně z větších měst.
Plocha půdy 8500 m2, část je orná půda, mokřady, část les s pramenem a rybníčkem. Pěstujeme a jsme úspěšní ve zpracování těchto plodin - dýně Hokkaido, brambory, česnek, cibule, meduňka, máta, česnek medvědí. Pečeme chleba. Všechno co děláme, učíme také další lidi. Pořádáme psychologicko-sociální přednášky, jejichž tématem je ekologické chování, etické chování k sobě navzájem a společná práce v radosti z toho, co děláme.
Dobrovolníky vítáme pro práci v lese, opravu chodníčků, zhotovení různých meditačních zákoutí a také pro práci na zahradě.
Zkušenosti s anglicky mluvícími dobrovolníky nepřinesly očekávaný výsledek, proto upřednostňujeme Čechy a Slováky.


Zlínský

Jsme vznikající rodinný statek na samotě mezi Valašskými Klobouky a Vizovicemi. Chováme ovečky, které nám pomáhá hlídat borderkolie Amos. Neustále vytváříme zahradu postavenou na permakulturních principech. Dlouhodobě se zabýváme přírodní stravou a alternativním přístupem k nemocem. Žijeme, prožíváme, jsme.


Zlínský

V červnu 2011 jsme začali tvořit malou komunitu, zatím 4 obyvatelé- tři muži a jedna žena, duchem mladí, léty středního věku. Všichni čtyři jsme učiteli permakultury. Usedlost je v malé vesnici, pozemek je zatím cca 0,5 ha sadu a 0,5 ha divočiny. Tvoříme zahradu podle principů permakulturního designu. Zatím je vybudována zahrádka pro kuchyň s bylinkovým kuželem, 11 německých kop na pěstováná smíšených kultur zeleniny, vysázen základ lesní zahrady ve starém sadu, vybagrováno jílové jezírko a vytvořeny záhony na výsadbu dýní, brambor a ačokči v sadu. Dokončujeme opravy starého domu a připravujeme stavbu slaměné galerie a výukového prostoru pro praktické kurzy permakultury. Časem chceme chovat drůbež a ovečky, zatím máme psa a kočku.
Na horním pozemku plánujeme alternativní slaměné stavby, jezírka pro chov ryb a pěstování vodních rostlin a vytvoření ukázkové přírodní zahrady pro veřejnost s meditačním altánem a malým amfiteátrem. Také chceme zachovat prostor pro divočinu, od které se učíme.


Farma dne

Průčelí statku

Hřebčín Favory je jedním největších soukromých chovatelů starokladrubských koní. Jeho sídlem je barokní statek, který byl prohlášen kulturní památkou. Chováme 55 koní, ale máme také malou zoologickou zahradu, kde chováme oslíky, kozy, ovce, kravku, drůbež a vůbec vše, co na český venkov patří.

Kraj:Středočeský


2005-2020 Webové stránky: NETservis s.r.o.