česky  |  english

pro WWOOFery

pro WWOOFery

 WWOOFer je dobrovolník, který v období potřeby vypomáhá na ekologických farmách. Odměnou mu je ubytování, domácká strava mnohdy obohacená specialitami z farmy, nabyté zkušenosti a dovednosti z ekologického zemědělství, pobyt na venkově, návrat k přírodě, potkávání zajímavých lidí a poznávání různých životních filozofií a jistě by se mohli najít další a další důvody, které lidi nutkají k tomu, aby se stali WWOOFerem.


 Za pomoc na farmě se dobrovolníkům nic neplatí - odměnou je jim ubytování, strava a nabyté zkušenosti a zážitky.


 Pobyt na farmě je vždy vázán na domluvu s farmářem - a odvíjí se od potřeby práce na farmě a pak také od času, který můžete na farmě strávit. Nejvíce práce je na farmách od jara do podzimu, méně pak přes zimu. Vždy záleží na zaměření farmy a na momentální potřebě - někteří farmáři raději přijmou pomoc dlouhodobější, někteří raději na kratší dobu. Doporučená denní pracovní doba je mezi 6-7 hodinami, vždy však záleží na dohodě mezi farmou a WWOOFerem. A jaké práce jsou nejčastěji potřebné?


 Sena, stavění ohrad, pastva, pletí, okopávání, denní starost o zvířata, pomocné práce všeho druhu...


 Mnohdy je farma ve velice malebném a krásném prostředí a tak po práci můžete navštívit i okolí a poznat krásy naše vezdejší. Vykoupat se v Lipnu, projít Sedmihoří, vyšplhat se na hřbety Krkonoš či Beskyd. Nebo projít či na kole projet okolní vísky a poznat vesnickou architekturu - pokochat se  malými kostelíky, rozkvetlými zahradami či relaxovat v ovocném sadu.


 Co s sebou? Určitě si nezapomeňte pracovní oděv, rukavice a boty vhodné do zemědělských podmínek. Také běžné hygienické vybavení, včetně ručníku, kartáčku na zuby, mýdla, pasty... Pokud se chystáte na kratší dobu - víkend až týden, vezměte si s sebou také spacák. Pokud se chystáte na dobu delší, je dobré se s vaším budoucím domácím domluvit předem po telefonu - většinou však pro vás bude připraveno ložní prádlo.


 

Farma dne

V malé vesničce pod Orlickými horami, 8 km od Opočna, 30 km od Hradce Králové hospodaříme na cca 30ha. Živí nás 18 kraviček, které produkují mléko nejvyšší kvality. Dodáváme ho převážně do opočenské mlékárny, ale přímo ze dvora i věrným zákazníkům. Aby se zajistila udržitelnost farmy, aby na vesnicich se udržela práce, plánujeme rovněž výrobu mléčných výrobků. Naší vizí je dát ...

Kraj:Královehradecký


2005-2020 Webové stránky: NETservis s.r.o.