česky  |  english

výběr farmy

výběr farmy

Právě jste se stali členem WWOOF cz, obdrželi jste od nás "katalog" - Seznam farem a to buď v tištěné podobě, nebo skrze internetový klíč a přístupu na databázi. Rozhodujete se, kam směřovat své prvé kroky. Co teď?1) Nejdříve si rozmyslete, co byste rádi viděli, čemu byste se rádi přiučili. Co vás láká víc? Spíče chov zvířat, nebo snad sady, pěstování bylinek, zeleniny? Chov koní či raději chov koz? Pozorně si přečtěte informace v seznamu a vyberte si pár dobrých "typů". Pokud si nebudete vědět rady, bez váhání nás kontaktujte a farmu můžeme vybrat společně.

2) Vybrali jste si farmu? První bod jste tedy zvládli úspěšně. Chcete vyrazit v období, ve kterém farma inzeruje, že potřebuje dobrovolníky? Ano? Tak teď už nastává chvíle, kdy je potřeba na farmu zavolat či napsat email a předběžně se domluvit, zda by vaší  pomoc uvítali. Nezapomeňte se také optat na charakter práce, který na vás na farmě čeká. Domluvte si přesně kdy a okolo kolikáté hodiny přijedete, pokud je farma dále od zastávky, pokud by vás někdo z farmy nemohl přijet vyzvednout.

3) Pokud se domluvíte na určitém datu a hodině, snažte se toto dodržet.  Pokud se stane, že nemůžete na farmu z jakýchkoliv důvodů dorazit, dejte to včas farmáři vědět. Nezapomeňte na to. Na farmě vás očekávají a je možné, že právě kvůli vám odmítají jiné pomocníky.

4) Po té, co jste šťastně dorazili, seznámili se s farmou a jejím osazenstvem, ochutnáváte pravou sedláckou realitu. Práce na farmě není peříčko. Přináší ale jedinečné a nezapomenutelné zážitky, nová přátelství, nový pohled na svět a úžas nad přírodou, jejími zákony a nad tím, jak důmyslně je my, lidé dokážeme využívat. Ať vám chléb ve zdejší zachutná.

Farma dne

Máme malou rodinnou farmu a jmenujeme se Navot, Lenka a Samík. Žijeme na osamělém statku v oblasti Bouzovska, která se nachází 30 kilometrů severozápadně od Olomouce. Bydíme na samotě, i cesta u nás končí. Z polozbořeného 200 let starého statku jsme pomalu vybudovali malé venkovské hospodářství, které nám umožňuje docela soběstačný život, prostor pro naše aktivity a zároveň možnost setkávat se s ...

Kraj:Olomoucký


2005-2021 Webové stránky: NETservis s.r.o.